Európsky týždeň športu v našej škole

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Aj naša základná škola sa zapojila  zorganizovaním vlastných podujatí určených pre žiakov, ale aj pre verejnosť: Beh pre zdravie, Zumba pre ženy, Súťaž v preskoku cez švihadlo - rope skipping. Behu pre zdravie sa zúčastnili všetci žiaci, pričom mladší mali prebehnúť 1000 m a starší 2018 m. Žiaci sa navzájom povzbudzovali a snažili sa trasu zvládnuť. O bezpečnosť  a priebeh celej akcie sa postarali pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy v spolupráci s PZ SR. Na občerstvenie sponzorsky prispela pani Janka Hollá, ktorá nám venovala chutné bylinkové sirupy a preto sa jej touto cestou chceme poďakovať. Na druhý deň sa uskutočnilo v telocvični ZŠ cvičenie pre ženy- zumba,  ktoré bolo príjemným spestrením dňa.  Preskok cez švihadlo rope skipping bol opäť určený pre našich žiakov a bol dobrovoľný. Zaujal hlavne naše žiačky. Ďakujeme Ing. Renáte Šplhákovej, ktorá aktivity navrhla a bola hlavnou organizátorkou.

Mgr. M. Kullová