Environmentálny projekt ALINO a „Každá kvapka sa počíta“

Naša škola sa opäť prihlásila do projektu ALINO. Ide o zber čistého hliníka z obalov potravín. Tento zber sa realizuje hravou formou, pričom žiaci súťažia každý mesiac o putovného Alina. Trieda, ktorá počas celého roka nazbiera najviac, získa finančný príspevok na školský výlet od neziskovej organizácie Alino. Hliníkové obaly treba , čo najviac stlačiť a v ohlásený deň priniesť do školy. Bližšie informácie a inštruktážne video nájdete na stránke: www.prealina.sk  . V minulom školskom roku sa nám v zbere darilo a získali sme na celý rok sochu putovného Alina.

Často rozmýšľame, čo s použitým kuchynským olejom. Teraz sa nám ponúka možnosť odovzdávať olej spoločnosti Trafin Oil SK, s.r.o. so sídlom v Bytči. Zber oleja sa uskutočňuje v rámci projektu „Každá kvapka sa počíta“. Kuchynský olej treba precediť do čistej plastovej fľaše, dobre uzatvoriť a v ohlásený deň priniesť do školy. Olej sa ďalej spracuje na výrobu biopaliva. Nesprávne nakladanie s takýmto olejom znečisťuje kanalizáciu a životné prostredie. Opäť budeme aj súťažiť o najlepšiu triedu a najusilovnejších jednotlivcov. Prvý zber hliníka a použitého kuchynského oleja sa uskutoční v októbri.

Mgr.M.Kullová