Úspešné riešiteľky okresného kola chemickej olympiády

Žiačky 9. ročníka Kamilka Tomalová, Barborka Mikulová a Emka Kubalíková uspeli v okresnom kole chemickej olympiády. Najlepšie výsledky dosiahla Kamilka Tomalová, ktorá sa umiestnila na 4. mieste. Súťaži predchádzala teoretická a praktická príprava. Dievčatá si tak rozšírili vedomosti z chémie, ktoré využijú pri ďalšom štúdiu na gymnáziu a Barborka Mikulová ako farmaceutický laborant. Všetkým trom deviatačkám blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Mgr. M. Kullová

Hry pre spolužiakov

Žiaci 5. A triedy na hodine techniky navrhli a vytvorili vlastné spoločenské hry, ktoré sa nachádzajú na strednej chodbe. Mladší spolužiaci sa môžu počas prestávok zahrať a preniesť sa do sveta pirátov alebo rozprávkovej ríše.
Antonínová.

„UHÁDNEŠ ČI NEUHÁDNEŠ“

Počas hádankárskej súťaže mali deti rozmiestnených 106 hádaniek v priestoroch

chodby na 1. poschodí a prízemia. Správne odpovede deti vhadzovali do pripravenej schránky.

Prváci mali pripravené hádanky o rozprávkach. Prišli im ich  prečítať žiaci 5.A triedy. Naši najmladší čitatelia dokázali, že rozprávky poznajú.

Z každej triedy bolo odmenené dieťa s najväčším počtom správnych odpovedí. Ceny do súťaže venoval pán riaditeľ Mgr. Ján Ligač.  Ďakujeme.

Najúspešnejší riešitelia: Daniel Cyprich (1.A)

Karolína Zemaníková (2.A)

Vivien Cyprichová(2.B)

Lukáš Hráček, Milan Strýček (3.A)

Tamara Kubištová (4.A)

Sofia Sloviaková (4.B)

Jozef Klužák (5.A)

Všetkým srdečne blahoželáme.

Mgr. Emília  Behúňová

Hráme sa s rozprávkou Janko Hraško

Žiaci druhého ročníka na začiatku hodiny riešili hádanku o hrášku, zopakovali si vedomosti o rozprávke (čo je to rozprávka, aké má znaky. Text rozprávky začala čítať školská knihovníčka . Do čítania boli zapojené aj všetky deti. Po každej časti mali otázky na porozumenie textu. V závere si vypracovali PL a nakreslili ilustráciu k rozprávke.

Mgr. Behúňová

Deň Zeme

Deň Zeme, deň pre naše životné prostredie
Už od roku 1990 si každoročne 22. apríla rôznymi aktivitami pripomíname Deň Zeme. My sme už 19. apríla vyšli do rôznych častí našej dediny, aby sme ju vyčistili od odpadu a skrášlili tak naše životné prostredie. Ďakujeme za spoluprácu OÚ Svrčinovec a OZ pre krajšie Kysuce. Žiaci boli veľmi šikovní a ochotní priložiť ruku k dielu. Je smutné, že sa každý rok nájdu nelegálne skládky odpadu a pritom je toľko možností ako odovzdať alebo zhodnotiť odpad...
Každý deň by sme mali brať ako Deň Zeme!
Mgr. Martina Kullová