skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

V posledný januárový deň  2024 sa popoludní v telocvični ZŠ konala milá slávnosť. Naši deviataci v kostýmoch rozprávkových bytostí pripravili slávnostné Pasovanie prvákov do cechu školákov. Na pokroky prvákov sa prišli pozrieť rodičia, starí rodičia i súrodenci.

Upravenou piesňou Zlatá brána a jej symbolickým prekročením sa zvítali s rozprávkovými bytosťami.

Celý program bol motivovaný rozprávkou Soľ nad zlato. Prváci museli preukázať v rôznych úlohách, súťažiach i hádankách svoju pozornosť, šikovnosť, zručnosť a um. Za každú splnenú úlohu im Maruška prisypala prisypala soľ do sklenej nádoby. Aká by to bola imatrikulácia bez skladania slávnostného sľubu? Vykonali ho s Gašparkom, spoločne si zaspievali Hymnu prváka. Potom boli kráľom dôstojne pasovaní „žezlom“ za riadneho prváka našej školy. Od Kráľovstva vedomostí dostali od Kráľovnej, Ruženky, Popolušky a Ježibaby symbolický kľúč poznania, tiež pamätné listiny a sladkosti.

Našim prváčikom blahoželáme a prajeme, aby v školskom živote napredovali zodpovedne,

 s veľkým elánom, úsmevom a láskou v srdci.

 

Mgr. S. Balajková, Mgr. J. Kupková