Úvodná stránka

Týždeň zdravej výživy 2022

V dňoch od  10. do 14. októbra 2022 bude prebiehať na našej škole Týždeň zdravej výživy. Tieto dni budú zamerané na zvýšenú konzumáciu ovocia, zeleniny, ale aj mlieka a mliečnych výrobkoch. Pripomenieme si tak aj Svetový deň zdravej výživy, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 16.októbra.

Tento rok sme tieto dni tematicky farebne zladili a nazvali sme ich Farebné dni, počas ktorých budú prebiehať aktivity zamerané na zdravú stravu, ale aj zdravý životný štýl.

Farebný týždeň

PRAVIDLO: Príď v správny deň oblečený v správnej farbe!

Pondelok: 10. 10. Biely deň

-prines si na desiatu jogurt alebo mliečny nápoj

- obleč si niečo biele

Utorok: 11. 10. Červený deň

- prines si na desiatu jablko alebo iné ovocie červenej farby

- obleč si niečo červené

- deň bez sladkosti, tento deň sa budeme snažiť vyhnúť sladkostiam

Streda: 12. 10. Žlto – oranžový deň

- prines si  na desiatu ovocie alebo zeleninu tejto farby (banány, pomaranče, mandarínky, žltá paprika...)

- prines si vrecúško čaju a pohár

- obleč si niečo žlto-oranžové

Štvrtok: 13. 10. Zelený deň

- prines si na desiatu pečivo a nátierku alebo šalát

- obleč si niečo zelené

Piatok: 14. 10. Farebný deň

- prines si čo najfarebnejšiu  zdravú desiatu

- skús sa obliecť najfarebnejšie ako viešJ

Čo nás čaká????

Tieto dni sa zameriame na zvýšenú konzumáciu ovocia a zeleniny. Súčasťou budú aj rôzne pohybové aktivity, vedomostné kvízy, diskusie, tvorba projektov, výtvarných prác, jesenných aranžmánov.

Tešiť sa môžeme aj na spoločnú ochutnávku čajov a chutných nátierok a šalátov. Týždeň ukončíme súťažou –„ Výstava zo záhradky.“ (výstava plodov jesene z našich  záhrad), kde si každá trieda pripraví svoj vlastný jesenný stánok.

Spracovala: Mgr. Tatarková