Týždeň zdravej výživy 2020

Týždeň od 12. do 16. októbra 2020 bude na našej škole venovaný zdraviu,  zvýšeniu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny. Prebehne Týždeň zdravej výživy. V tomto neľahkom období, ktoré nás nechce opustiť, je zdravie prvoradé. Ovocie a zelenina je teraz v našom jedálničku na prvom mieste.

Aktivity na tento týždeň:

Pondelok: 12. 10. Bylinkový deň

- ochutnávka bylinkových čajov, prines si na desiatu

bylinkový čaj,

- obleč si niečo zelenej farby.

Utorok: 13. 10. Jablkový deň

- prines a daruj jabĺčko,

- obleč si niečo červenej farby.

Streda: 14. 10. Mliečny deň

- každý si prinesie na desiatu jogurt alebo mliečny nápoj,

- obleč si niečo bielej farby.

Štvrtok: 15. 10. Deň bez sladkostí a sladkých nápojov

- v tento deň sa budeme snažiť vyhnúť sladkostiam,

- obleč si niečo modrej farby.

Piatok: 16. 10. Deň boja proti stresu

- každú vyučovaciu hodinu začne učiteľ vhodným vtipom,

- obleč si niečo žltej, hnedej alebo oranžovej  farby.

Naša škola sa zapojí do VIII. ročníka týždňa Hovorme o jedle.

K  témam deti zrealizujú rôzne aktivity v rámci triedy. Škola vybrala tieto témy, s ktorými budú deti pracovať: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky a Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov.

Do súťaže sa zapojíme výtvarnými prácami k témam „Chutné maľovanie“, do fotografickej súťaže „Očami gurmána“ a literárnymi prácami v súťaži „Potravinová sebestačnosť nie je iba prázdna fráza“.

Počas týždňa budeme monitorovať i počet žiakov oblečených v danej dennej farbe.  Výsledky vyhodnotíme.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová