Týždeň zdravej výživy 2019 v druhom a treťom ročníku

Žiaci  druhého a tretieho ročníka sa zapojili do školskej akcie : „Hovorme o jedle“ v rámci týždňa zdravej výživy. Žiaci počas akcie navštívili minifarmu pána Hollého na Svrčinovci. Pán Hollý nám ukázal dojenie kravičiek, teliatko, výrobu rôznych mliečnych výrobkov, ako napríklad : výrobu masla, smotany, korbáčikov. Žiaci mali aj ochutnávku masla aj korbáčikov. Pán Hollý sa žiakom veľmi pekne venoval, porozprával im o živote na minifarme, preto mu touto cestou ešte raz veľmi pekne ďakujeme.

Pri tejto príležitosti sme využili aj projektové vyučovanie, ktoré bolo sprevádzané didaktickými aktivitami : Mliečny deň  -  Farba dňa- biele oblečenie, Zdravé raňajky,V zdravom tele zdravý duch, Výroba mliečnych nápojov, Kravičky a ich príbytok, Cesta mlieka, Pozri čo už viem.

Mgr. J. Šromovská, Mgr. S. Balajková, Mgr. J. Kupková