ROZPRÁVKOVÁ NOC V ŠKOLE

Pozitívnou motiváciou k čítaniu na 1. stupni býva celoročný projekt Čítam, čítaš, čítame

na podporu čitateľskej gramotnosti žiakov. Tento rok projekt vyvrcholil 14. júna 2019

Rozprávkovou nocou a niesol sa v znamení rozprávky O medovníkovom domčeku.

Akcie sa zúčastnili prváci a tí žiaci, ktorí získali popredné miesta v počte prečítaných kníh

vo svojej triede. V úvode boli najlepší čitatelia odmenení peknými rozprávkovými knižkami, leporelami a plyšovou hračkou.

V ďalšom programe Rozprávkovej noci si žiaci otestovali svoje vedomosti z rozprávok a plnili úlohy zamerané na čitateľskú gramotnosť. Nechýbali aktivity ako zdobenie medovníkov, navliekanie „ jahôd“ na stebielko trávy, zbieranie jahôd na rýchlosť, odvážna cesta lesom plná prekážok, uchmatnutie medovníka ježibabe, či útek vo dvojici s balónom pred zlou ježibabou.

Po zotmení čakala deti dôležitá úloha: prekonať strach a vyhľadať poklad na školskom dvore, pochodovať nočnou obcou i vypátrať ukrytého Janka a Marienku z rozprávky. Iba malé svetielka lampášikov napovedali, kde sa postavičky ukryli. Pomocou bateriek ich deti našli v školskej knižnici a odovzdali im získané jahôdky z aktivít.

Pred spaním sa deti presunuli do svojich tried a nasledovalo čítanie z knižiek, ktoré si priniesli. Tí mladší postupne zaspali a tí starší si do rána vychutnávali čarovnú atmosféru nevšednej noci.

Naše poďakovanie patrí vydavateľstvu MAGMA, ktoré zasponzorovalo rozprávkové knižky

a všetkým rodičom, ktorí nezabudli na naše mlsné jazýčky a nachystali nám dobroty.

Za kolektív uč. 1. stupňa  Mgr. J. Kupková