Úvodná stránka

Zelená škola - Eko - kódex školy

Milí žiaci,

naša škola je zapojená do projektu Zelených škôl.

Jedným z krokov projektu je vypracovanie Eko-kódexu školy, ktorý bude stanovovať princípy správania žiakov a dopelých, vštepovať vedomie zodpovednosti, vyvolá potrebu premýšľať o svojich skutkoch a bude rozvíjať osobnosť žiaka.

Dúfame, že sa nám to podarí, že splní svoju úlohu.

O čo vlastne ide? Čo nás všetkých čaká?

Každá trieda sa bude podieľať na tvorbe textu Eko-kódexu. Žiaci navrhnú body (aspoň 3), podľa ktorých sa  chcú a budú v budúcnosti správať a budú tieto body dodržiavať.

Napr.:

-  zásadne odmietam a odsudzujem ľahostajnosť a vandalizmus,

- skrášľujem svoje okolie,

- zbieram a triedim odpad doma a v škole,

- šetrím vodou,

- zapájam sa do prírodovedných, výtvarných a literárnych súťaží,

- vyhýbam sa hluku a nerobím hluk…

Náš Eko-kódex bude schválený na zasadnutí Kolégia Zelenej školy, výtvarne spracovaný ako veľký plagát a vyvesený vo vstupnej hale školy.

Ak máte nápad, akú by mal výtvarnú podobu náš plagát, neváhajte, o návrhu informujte tr. učiteľku, tr. učiteľa alebo p. uč. Moravcovú, p. uč. Kullovú M.