Čítanie pod nebom – piknik obohatený o čítanie

Vo štvrtok 24. 03. sme si, žiaci 2. B triedy, urobili vonku čitateľský piknik. Vonkajšie posedenie  na deke sme si obľúbili už ako deti. Každý piknik je pre nás taký menší výlet do prírody. Výlet so spolužiakmi, dobrým jedlom a príjemnou náladou. Vytiahli sme deky, pikniková sezóna sa začala. Vybavili sme sa na piknik dekami, cestovnými hrami, piknikovým jedlom, pitím.

V mesiaci knihy  sme zároveň súťažili a riešili čitateľské úlohy. Každá skupina mala svoj lístok, na ktorom sa zaznamenávalo plnenie úloh: nauč sa básničku naspamäť, zoraď priezviská detských autorov podľa abecedy, doplň do slov chýbajúce písmená, zoraď obrázky z rozprávky Janko Hraško v správnej postupnosti.

Po absolvovaní všetkých disciplín, súťažiaci museli predniesť naučenú básničku a až potom sa zaznamenalo poradie skupiny. Výsledky sme vyhodnotili a vyhlásili víťazov: Karinka Hlubiková a Kristínka Šromovská.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová