Úvodná stránka

Deň Zeme 2014 - zhodnotenie

Deň Zeme

Konečne sme sa dočkali. Počasie sa „umúdrilo“ a mohli sme zrealizovať pripravené aktivity, ktoré boli naplánované na 16. 04. 2014.  Až 7. mája nás slniečko pustilo do svojho kráľovstva – do prírody.

V pozvánke zaznela veta: „Zdravé životné prostredie potrebuje každý z nás, a preto sa aj Deň Zeme týka nás všetkých“.

Áno, týka sa nás všetkých. Všetci sme sa zúčastnili na aktivitách, ktoré sme pri príležitosti tohto dňa pripravili. Deň začal občerstvením pri čajovni, kto čakal, mohol čas vyplniť prehliadkou výtvarných prác na tému vypaľovanie trávy a spaľovanie odpadov.

Pracovali sme s nadšením v školskej záhradke, všetko sa pod našimi rukami menilo a skrášľovalo. Po práci sme si už mohli aj odpočinúť na nových lavičkách.

Prispeli sme aj my, žiaci našej školy, spoločnou aktivitou k zlepšeniu životného prostredia našej obce, zapojili sme sa  všetci  do jarného upratovania  tým, že sme vyčistili lokality obce. Žiaci 1. – 3. ročníka vyhľadávali nové studničky, vyčistili už adoptované, zbierali a určovali jarné kvietky. Pritom pozbierali i odpad, ktorý naši spoluobčania zanechali v lese.

Myslieť  na prírodu by sme mali  každý deň, lebo:  „Príroda je ako matka: dáva plným priehrštím a nežiada od teba nič, len porozumenie a lásku“.

Vďaka tým, ktorí pripravili zaujímavé aktivity a ktorí pomohli pri ich realizácií. Nezabudnime poďakovať rodičom za poskytnuté balkónové rastliny a rastliny do záhradky.

Spracovala: Mgr. D. Moravcová