skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Školský výlet prvákov

    V deň výletu sme sa stretli pred školou. Nedočkaví, do čoho ideme, sme ráno 25. 06. 2021 vstávali.

    Prvá v programe bola Kysucká knižnica. Pani knihovníčka nám podala informácie, ako sa stať členom knižnice, aké sú podmienky vypožičania kníh, prezreli sme si detské oddelenie. Predstavila knihu Antona Pajonka Kysucké rozprávky, z ktorej nám prečítala rozprávku, ktorej dej sa odohrával vo Svrčinovci.  Motivovala i hádankami, za ktorých správnu odpoveď niekto z nás získal odmenu.

     Presunuli sme sa do Kysuckého múzea v Čadci. Výstavy, ktoré malo múzeum v programe boli zaujímavé a pri ich obhliadkach sme boli nadšení. Videli sme zbierku čepcov (Hlávka do krásy odetá), ktoré ženy, dievčatá, ale i detičky nosili v minulosti na hlave. Mali sme možnosť vidieť zvieratá a prírodu Kysúc, i film, ktorý bol zameraný na túto tému. Prekvapením však bola výstava kaleidoskopov a hračiek (Kaleidoskop – vedecká hračka), väčšinu z nich sme videli po prvýkrát. Ešte väčším prekvapením bolo, že sme si mohli hračky vyskúšať a s nimi i pohrať. Vrelo odporúčame múzeum v tomto čase navštíviť.

     Z múzea sme sa ponáhľali na zmrzlinu, každý si vybral zmrzlinu podľa svojej chuti. So zmrzlinou v ruke sme chvátali na vlak. I cesta vlakom bola pre niektorých nezabudnuteľná. Na obed v našej škole sme sa tešili, boli buchty na pare.

     O výlete budeme dlho rozprávať a naň spomínať. Porozprávali sme si o zážitkoch z tohto dňa v triede, niektorí z nás i zážitky spracovali na papier a výkres. Ďakujeme za deň plný zážitkov a už teraz sa tešíme na ďalší spoločný výlet.

 

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová

                   Mgr. Veronika Belešová