skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Školský výlet tretiakov

     Pre nás, žiakov tretieho ročníka, sa stal 28. máj 2019 dňom, ktorého sme sa nemohli dočkať. V tento deň pani učiteľky naplánovali školský výlet.

     Cieľom výletu bola Orava. Hoci dážď zúrodňuje zem, v tento deň by sme vydržali  bez jeho kvapiek. Prvou zastávkou našej cesty bola Oravská lesná železnica v Oravskej Lesnej. Vyhliadková jazda vláčikom zo stanice Tanečník na Sedlo Beskýd bola zážitková, na trase sme objavovali rôzne rozprávkové bytosti. Prestávku na jedlo sme si urobili v zrubovom dome zo začiatku 20. storočia, ktorý bol zariadený dobovým inventárom. Presun autobusom do Oravského Podzámku bol „daždivý“. Nemohli sme sa dočkať, kedy si oblečieme pršiplášte.

 

Šťastie nám prialo, pod Oravským hradom bolo slnečno. Zúčastnili sme sa prehliadky jedného z najkrajších a najnavštevovanejších hradov na Slovensku. Hoci sme prešli hradom po 668 schodoch, únava nás neovládla. Svižne sme „zaútočili“  na stánky so suvenírmi, aby sme malým darčekom potešili všetkých doma, ktorí na nás netrpezlivo čakali.

     Dážď nás opäť sprevádzal na ceste späť. Ten sme však už nevnímali, zaujímali nás darčeky, ktoré spolužiaci nakúpili. Ďakujeme za pekné zážitky a tešíme sa na ďalšie spoločné  chvíľky so spolužiakmi.

 

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová