Tretiaci a štvrtáci navštívili naše okresné mesto

Z akého dôvodu navštívili žiaci našej školy dňa 27. 02. 2019 Čadcu?

V priestoroch Okresného riaditeľstva policajného zboru v Čadci sa zúčastnili nadnárodného preventívneho projektu „Tvoja správna voľba“. Hlavným cieľom projektu bola snaha o elimináciu trestnej činnosti pod vplyvom návykových látok a informovanie škodlivosti ich užívania so zameraním na tabak, alkohol a marihuanu. Príslušníčky Polície SR využívali inovatívne prístupy práce s deťmi v prevencii kriminality formou interaktívnej tvorivej dielne.

V rámci návštevy Kysuckého múzea v Čadci si deti pozreli výstavu „Už tá jar ide, Veľká noc bude, ktorá je zameraná na veľkonočné kraslice a výstavu „Sakrálne Kysuce“. Deti sa zúčastnili i prednášky o veľkonočných zvykoch a tradíciách na Kysuciach, na ktoré sa pomaly zabúda.

Z múzea si deti odnášali nielen pekné veľkonočné vajíčka a suveníry, ale i nezabudnuteľné zážitky z tohto pekného dňa.

Spracovali: triedne učiteľky