Týždeň zdravej výživy 2018 vyhodnotenie

Týždeň od 15. do 19. októbra 2018 bol na našej škole venovaný zdraviu, pohybu, zvýšili sme konzumáciu mlieka a mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny. Prebehol Týždeň zdravej výživy. Vymieňali sme si prinesené jablká, konzumovali mlieko a mliečne výrobky, pripravili bylinkové čaje. „Bojovali“ sme proti stresu rozprávaním vtipov, medzi triedami prebehli vzájomné zápasy v loptových hrách a jeden deň sme sa rozhodli stráviť bez sladkostí.

Tento úspešný „zdravý týždeň“ sme už začali v sobotu 6. 10. 2018 športovou akciou Športová miniolympiáda. Deti spoločne s rodičmi zdolávali športové disciplíny. Všetci zúčastnení boli ocenení a dostali odmeny.

Naša škola sa zapojila do VI. ročníka týždňa Hovorme o jedle.

Mladší i starší žiaci „maľovali chutne“ a vytvorili pekné výtvarné práce. Vybrali sme najkrajšie  a zaslali do súťaže.

Do aktivity „Kúzlo dobrého jedla“ sa žiaci II. stupňa zapojili literárnymi prácami, najlepšie sa zaradili do súťaže. Deti zaujala i fotografická súťaž Očami gurmána.

Zaujímavou bola i aktivita „Hovorme o jedle“. Žiaci a učitelia si pripravili a zrealizovali k vyhlásenej dennej téme aktivity (Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky, Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov, Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek, Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny, Jedz a hýb sa. Z aktivity zhotovili metodický list i fotodokumentáciu, ktorá bola podmienkou zaradenia do súťaže.

Počas týždňa sme monitorovali i počet žiakov oblečených v danej dennej farbe a chceli sme zistiť, koľko žiakov chýba v tomto týždni, prebehla súťaž o „Najzdravšiu triedu“. Výsledky sú uvedené v tabuľkách.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová