Pripomenuli sme si Svetový deň vody 2018

Cieľom Svetového dňa vody, ktorý sme si pripomenuli vo štvrtok 22. marca, je upriamiť pozornosť svetovej verejnosti na vodu, ktorá je pre život na Zemi nenahraditeľná a ovplyvňuje všetky jeho sféry. Zdôrazňuje najmä dôležitosť zabezpečenia dostatku zdravotne nezávadnej pitnej vody  pre každého obyvateľa na Zemi a racionálne hospodárenie s jej zdrojmi.

V rámci tohto dňa učitelia a žiaci prišli do školy v modrom oblečení. Žiačky ôsmeho a druhého ročníka navštívili každú triedu a porozprávali o význame vody pre človeka, kde a pri čom je voda nevyhnutná. Pri konzumovaní potravín prijímame vodu taktiež. Uviedli, koľko percent vody obsahujú niektoré potraviny (chlieb, med, káva, cukor, maslo, saláma, vajcia, mlieko).

A odkaz z tohto dňa?

-         Nezabudnite šetriť vodu doma, v škole, v práci.

-         Nenechávajte ju dlho tiecť.

-         Ak vám zostane v pohári voda, ktorú ste nestihli vypiť, polejte ňou kvety.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová