skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Európsky týždeň mobility 16. – 22. septembra 2021

 

 

     Európsky týždeň mobility prebieha každý rok  od 16. do 22. septembra.

Výročná téma  Európskeho týždňa mobility na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa a svet pociťovali počas pandémie COVID-19. 

 

     Naša škola chce motivovať jednotlivcov, aby si volili spôsoby dopravy, ako sú chodenie a cyklistika, čím môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia. Tohtoročný európsky týždeň mobility  nás vyzýva k tomu, aby sme preskúmali mnohé ďalšie možnosti  na presun z A do B a premýšľali o najvyhovujúcejšom spôsobe dopravy  na daný presun. Prečo nevyskúšať dopraviť sa do telocvične bicyklom, do práce vlakom, alebo do obchodu pešo? Nielen pozitívne ovplyvníme  životné prostredie, ale aj zistíme, že sme zdravší a šťastnejší. Podporme tento týždeň tým, že budeme do školy chodiť pešo alebo na bicykli.

     Pri tejto príležitosti chceme poprosiť všetkých rodičov, ktorí privážajú svoje deti do školy autom, aby s autom nevchádzali počas školského roka do areálu školy.

Hoci pred vstupom do areálu našej školy je osadená dopravná značka „Zákaz vjazdu všetkých vozidiel (v oboch smeroch)“,  nedisciplinovaní rodičia porušujú tento zákaz a chcú sa dostať  autom do areálu školy. Každý deň jazdou po školskom dvore ohrozujú bezpečnosť prichádzajúcich a odchádzajúcich detí.

 

Prajeme pekný tento týždeň!

 

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová