Exkurzia žiakov 8. ročníka

Dňa 4.11.2022 žiaci 8. ročníka navštívili SOŠ drevársku a stavebnú v Krásne nad Kysucou. Najskôr si žiaci pozreli priestory SOŠ, CVČ, laboratórium, učebne i telocvičňu. Po prehliadke školy pracovali v odborných dielňach, kde si upevnili pracovné zručnosti pri práci s drevom. Pod vedením majstrov odborného výcviku formou rovesníckeho vzdelávania si ôsmaci vyrobili drevený výrobok – kŕmidlo. V rámci Enviroprojektu naši žiaci získali nové poznatky v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia na Kysuciach.  Šikovné dievčatá sa naučili pracovať s netradičným materiálom - pedig, z ktorého si vyrobili vianočný zvonček.

Ing. Antonínová Milada

Školský výlet Bratislava, Liptovský Mikuláš

Štvrtok 09. 06. 2022 mali žiaci 5.A, 6.A, 6.B možnosť vidieť Bratislavu z výletnej lode,  a potom sme rovno na nábreží nastúpili na vláčik Blaváčik, v ktorom nás sprievodkyňa oboznámila s históriou mesta a aj s jej hlavnými pamiatkami a ich príbehmi. Na záver sme si pozreli  Hviezdoslavove námestie. V piatok sme navštívili Demänovskú jaskyňu slobody a presunuli sme sa do kontaktnej ZOO pri Tatralandii.  So sprievodcami si prešli rôzne pavilóny  zvierat, ktorých sa mohli dotýkať, o každom druhu sa aj niečo dozvedeli a potom využili rôzne oddychové atrakcie.

Ing. Renáta Šplháková, Mgr. Anna Čimborová, Mgr. Veronika Tatarková

Školský výlet 9.A

Relaxačno - poznávací výlet sme si naplánovali do Liptovského Jána. Navštívili sme Stanišovskú jaskyňu, relaxovali v Tatralandii a na záver sme navštívili Liptovský Mikuláš,  mesto našich národných buditeľov štúrovcov a rodisko významného básnika Janka Kráľa .

Mgr. Monika Strýčková

OZNAM PRE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV BUDÚCICH PRVÁČIKOV

Vydanie rozhodnutí o prijatí do 1. ročníka

V zmysle zákona č.305/2013 Z.z. o elektronickej podobe výkonu verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente) Vám oznamujeme, že rozhodnutia vydané štatutárom základnej školy (riaditeľom školy), na ktoré sa vzťahuje všeobecný predpis o správnom konaní v zmysle zákona č.71/1967 Zb., Vám budú zasielané do elektronickej schránky spôsobom doručenia do vlastných rúk. Rozhodnutia budú obsahovať kvalifikovaný elektronický podpis vytvorený s použitím mandátneho certifikátu. V prípade, že nemáte aktivovanú elektronickú schránku, rozhodnutia Vám budú doručené formou listinného rovnopisu /resp. si ich prevezmete/, ktorého súčasťou bude doložka o autorizácii k elektronizácii úradného dokumentu v zmysle Vyhlášky č. 85/2018 Z.z. Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe vyhotovenia a náležitostiach listinného rovnopisu elektronického úradného dokumentu.