Rozprávková noc

Dňa 25.5.2018 sa na našej škole uskutočnila ďalšia veľmi pekná a u žiakov obľúbená aktivita – Rozprávková noc, venovaná detskej spisovateľke Kriste Bendovej.  Je to noc, ktorá je výsledkom celoročného čítania žiakov prvého stupňa. Učitelia prvého stupňa sa na základe tejto aktivity snažia vzbudiť a zároveň zvýšiť záujem žiakov o čítanie kníh a tým u žiakov rozvíjať čitateľskú gramotnosť. Tejto rozprávkovej noci sa mohli zúčastniť iba žiaci, ktorí celý rok čítali, mali načítanú povinnú literatúru. Rozprávková noc býva vždy venovaná detským autorom, aby deti spoznávali našich významných slovenských autorov kníh.

Ani tento rok to nebolo inak. Rozprávkovú noc sme venovali a spomínali na výbornú detskú autorku Kristu Bendovú. Žiakom bola najskôr pustená prezentácia o autorke, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie z jej života. Oboznámili sa z jej knihami, ktoré napísala. Žiaci si ich mohli aj reálne popozerať a vypočuť si ukážky z jej tvorby. Po oboznámení sa životopisu našej slávnej spisovateľky žiakov čakal ďalší zábavný program, a to súťaže jednotlivcov, ale aj ako celý kolektív triedy. Všetky súťaže, disciplíny boli motivované rozprávkami, aby ich stále žiaci vnútorne prežívali, a to napríklad rozprávka : Dlhý, Široký, Bystrozraký, Snehulienka, Opice z našej police, Cisárové nové šaty .Žiakom sa najviac páčila aktivita, ktorá práve vychádzala zo známej rozprávky – Cisárové nové šaty. Bola to aktivita, ktorú žiaci museli splniť za dvadsať minút a museli svojej pani učiteľke „ušiť nové šaty“, ale z novín. Naozaj to boli veľmi zaujímavé módne trendy. Samozrejme  nechýbal ani nočný pochod po Svrčinovci s baterkami a hľadanie pokladu  po tme na našej škole. Žiaci nakoniec našli poklad aj strážkyňu pokladu v školskej knižnici. Na záver peknej noci následovala rozprávka na dobrú noc. Bola to veľmi pekne strávená noc plná zážitkov a dobrodružstiev.

Triedne pani učiteľky prvého stupňa.