Pomôcky pre budúcich prvákov

Milí rodičia budúcich prváčikov,

Vaše dieťa potrebuje do prvého ročníka tieto pomôcky:

Deň Zeme aj napriek pandémii

Aj napriek pandémii Covid 19 sme sa zmobilizovali a urobili niečo pre našu "Matku" Zem. 22. apríla tradične oslavujeme Deň Zeme tým, že čistíme lokality, ktoré sú v našej obci najviac znečistené. Výzvu urobiť niečo pre svoje okolie prijali aj žiačky siedmeho ročníka. Dievčatám, Kristíne Krellovej, Lenke Klieštikovej a Viktórii Padyšákovej patrí veľká vďaka, pretože neostali ľahostajné. Rozptýlili sme sa po okolí a pracovali. Výsledok nás veľmi potešil, ale zároveň vyjadrujeme smútok nad tým, ako je možné, že človek dokáže v prírode konať tak neľudským spôsobom.

Mgr. Monika Strýčková

Oznam

Vážení rodičia terajších prvákov až ôsmakov!

Od stredy  20.05. 2020 do štvrtku 27.05.2020 je prostredníctvom aplikácie Edupage spustené online záväzné prihlasovanie na etickú alebo náboženskú výchovu na  školský rok 2020/2021.

V časti PRIHLÁSENIE  -  PRIDELENÉ AKCIE NA VYPLNENIE si vyberáte iba jednu možnosť výberu predmetu pre Vaše dieťa na budúci školský rok.
Možnosti výberu: náboženská výchova (rímskokatolícka - gréckokatolícka - evanjelická - pravoslávna) alebo  etická výchova /stačí zaškrtnúť okienko a dať potvrdiť /. Ak máte viac žiakov na našej škole, musíte výber urobiť za každého žiaka osobitne.
Upozorňujeme, že po záväznom prihlásení žiaka nie je možné počas školského roka prestupovať z jedného zvoleného predmetu na iný z organizačných dôvodov.

V prípade problémov s prihlasovaním kontaktujte svojho triedneho učiteľa. Ďakujeme!

OZNAM – HODNOTENIE ŽIAKOV

Zásady hodnotenia žiakov školy  na základe  Usmernenia na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020.

Riaditeľka  Základnej školy vo Svrčinovci  oznamuje, že niektoré predmety  na 1. aj 2. stupni nebudú  v záverečnom hodnotení šk. roku 2019/2020  klasifikované známkou, ale slovom „absolvoval/ neabsolvoval.“ Týka sa to týchto predmetov:

1. stupeň:  aktívne čítanie, hravé čítanie, telesná a športová výchova, výtvarná výchova, informatika, pracovné vyučovanie, hudobná výchova, etická a náboženská výchova;

2.stupeň: telesná a športová výchova, informatika, technika, etická a náboženská výchova, hudobná výchova, výtvarná výchova, občianska náuka, tvorba životného prostredia, florbal.

Podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou.

V prvom ročníku sa v čase mimoriadnej situácie priebežné aj záverečné hodnotenie realizuje formou slovného hodnotenia.

Ostatné hlavné predmety na 1. a 2. stupni budú klasifikovane podľa  Metodického pokynu č.22 /2011 na hodnotenie žiakov základnej školy. Podklady na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ v čase prerušeného vyučovania v školách najmä z portfólií žiackych prác a rozhovormi so žiakmi, príp. konzultáciou s rodičmi. Podkladmi môžu byť projekty, riešenia komplexných úloh, samostatné praktické práce spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka.