Úvodná stránka

Úloha z Environmentálneho akčného plánu školy na mesiac január a február

Milí učitelia a žiaci,

členovia Kolégia Zelenej školy majú pre Vás na mesiac január a február novú kreatívnu súťaž o „NAJ“ informačné letáky o triedení tetrapakov.

Čo treba urobiť, aby práve ten Váš bol vyhodnotený a odmenený ako najlepší?

Vytvoriť ten najoriginálnejší  a najzaujímavejší plagát o triedení tetrapakov.

Pýtate sa, čo patrí medzi tetrapaky? (Kto vie? Odpovedzte.).

Odpoveď: Obaly od džúsov, mlieka, mliečnych nápojov, vína, smotany.

Tešíme sa na Vaše nápady.

Kolégium Zelenej školy

Tetrapaky sú viacvrstvové tepelne upravované obaly.

Recykláciou je z nich možné vyrábať plnohodnotné výrobky (tetrapakové dosky, vratné obaly a pod.).

Tetrapaky tvoria menej ako 1% hmotnosti v celkovom množstve komunálneho odpadu.

Patria sem: viacvrstvové obaly od mlieka, smotany a iných mliečnych výrobkov, ovocných štiav a džúsov, vína, avivážnych prostriedkov a pod.

Nepatria sem: viacvrstvové obaly od kávy, vreckových polievok, pudingov, práškov do pečiva, práškového cukru, korenín, nanukov, kakaového prášku a pod.