Úvodná stránka

Kolaudácia prírodnej školskej záhradky

Vo štvrtok 26. júna 2014 sme  v areáli našej školy zorganizovali slávnostnú kolaudáciu vytvorenej prírodnej školskej záhradky. Na kolaudácii sa zúčastnili žiaci, učitelia, rodičia, spoluobčania našej obce. Deti si pripravili príhovor, zarecitovali básničky o prírode, v záhradke nás roztancovali i naše mažoretky. Pásku prestrihol a záhradku slávnostne otvoril  predseda Slovenského  zväzu záhradkárov vo Svrčinovci p. Krehlík. Záhradka  začala slúžiť deťom na vzdelávanie a oddych. O rastliny a poriadok v záhradke  sa budú žiaci vzorovo starať, aby nám rástla do krásy. Na záver tejto peknej akcie si mohol každý odniesť pekný darček – magnetku s fotografiou školskej prírodnej záhradky.

Kolaudácia záhradky bola posledným bodom v Environmentálnom akčnom  pláne školy, ktorý je súčasťou programu Zelená škola, v ktorom sú žiaci školy zapojení.

Naša práca i splnenie plánu Zelenej školy priniesli ocenenie.

Celoslovenská Rada programu Zelená škola na svojom stretnutí 4. - 6. júla 2014 v Zaježovej vyhodnotila priebeh 9. ročníka programu Zelená škola v školskom roku 2013/14. V záverečnom hodnotení naša škola získala certifikát "Zelená škola".